Základní informace Jízdy veteránů pod Ještědem 2024

Jízda veteránů pod Ještědem 2024

V sobotu, dne 25. května 2024, proběhl již pátý ročník Jízdy veteránů. Letos opět přímo pod dominantou Liberce. Start i cíl proběhl na Centrálním parkovišti P1 ve Skiareálu Ještěd, Horní Hanychov.

  • Každá posádka tradičně musela prokázat své teoretické znalosti z prostředí veteránů i mimo ně při teoretickém testu, který na posádky čekal na průjezdní kontrole v Beranově pivovaru v Trávníčku,
  • absolvovat se svým vozem dovednostní úkoly na čas i přesnost na centrálním parkovišti
  • a hlavně se nesměla ztratit na 75 kilometrové trase určené šipkovým itinerářem nádhernou krajinou Podještědí a Českodubskem.

Ani letos nechyběl doprovodný program pro celou rodinu, výstava historických vozidel, prezentace partnerů akce a samozřejmě občerstvení. Diváci tak mohli zažít příjemný slunečný den se spoustou zajímavých podnětů přímo pod sjezdovkami.

Program proběhlé akce:
8:00-10:00 registrace účastníků a vozidel na centrálním parkovišti
10:15 rozprava s posádkami
10:30 start prvního vozidla na trať
12:30 příjezd prvního vozidla
15:30 vyhlášení výsledků a volná zábava

V odpoledních hodinách vystoupila opět hudební kapela Aura, která s Jízdou veteránů spolupracovala již počtvrté.

Seznam přihlášených posádek byl průběžně aktualizován na této podřízené stránce.

Výsledky celé akce je možné nalézt na této stránce.

Fotogalerii z letošní akce naleznete ZDE.

Při Jízdě veteránů se nikdy nejedná o rally na uzavřených závodních tratí nýbrž o nenáročný výjezd veteránů na pečlivě vybraných silnicích Libereckého kraje. Jezdí se za běžného silničního provozu a proto jsou všechny posádky povinny dodržovat pravidla silničního provozu na komunikacích v České republice.