Základní informace

Jízda veteránů Frýdlantskem 2019

V sobotu, dne 1. června 2019, se uskutečnil druhý ročník jízdy auto i moto-veteránů nádherným okolím města Frýdlant a Liberce.

Pořadatel tímto navázal na pozitivně hodnocený nultý ročník Jízdy veteránů v roce 2017.

V roce 2019 byl pro účastníky připraven opět bohatý motoristický i kulturní program:

  1. Každá posádka tradičně musela prokázat teoretické znalosti z prostředí veteránů při krátkém vstupním testu,
  2. následně dokázat své řidičské umění při jízdě zručnosti na uzavřené ploše na startu (popojet dva metry a trefit se zadním pravým kolem do malého čtverce)
  3. a hlavně se neztratit na 80 kilometrové trase určené šipkovým itinerářem.

Na trati na posádky čekalo také několik drobných úkolů, díky kterým poznali krásy frýdlantského výběžku a Ještědského hřebenu a připomněli si některé historické události na našem území.

Zázemí se nacházelo tak, jako v roce 2017, ve velkém areálu Stanice technické kontroly Raspenava Folda s.r.o.

Divácky zajímavá byla hned první část jízdy, která proběhla v areálu STK. Posádky zde musely absolvovat jízdu zručnosti popojetím přesně dvou metrů a trefit se pravým zadním kolem domalého čtverce na zemi. V areálu nechyběly stánky s občerstvením, posezení s živou hudbou v podání kapely AURA, taneční vystoupení skupiny TAKT Liberec, či možnost nahlédnutí do zázemí Stanice technické kontroly.

Při Jízdě veteránů se nikdy nejedná o rally na uzavřených závodních tratí, nýbrž o nenáročný výjezd veteránů na pečlivě vybraných silnicích Libereckého kraje. Jezdí se za plného silničního provozu a proto jsou všechny posádky povinny dodržovat pravidla silničního provozu na komunikacích v České republice.